poniedziałek, 30 lipca 2012

Puchar Grupy Krotoski-Cichy w Półmaratonie

Swój letni urlop rozpocząłem startem w półmaratonie. W sobotę, 21 lipca, wyruszyłem do Chrzypska Wielkiego na bieg o Puchar Grupy Krotoski - Cichy, który był tegorocznym debiutem na mapie biegowej. Trasa zawodów usytuowana została nad jeziorem Chrzypskim. Spora część trasy została wyznaczona ścieżkami i drogami polnymi niekiedy bardzo piaszczystymi co sprawiało że biegło się ciężko i raczej nie było mowy o jakiś rekordowych osiągnięciach. Skalę trudności biegu dodatkowo zwiększyły częste podbiegi, które zaskoczyły bardzo wielu biegaczy nie znających dobrze tej okolicy. Myślę, że obok Pobiedzisk to jest jeden z trudniejszych półmaratonów rozgrywanych w Wielkopolsce. Trasa biegu składała się z dwóch okrążeń po około 10,6km. Zawodnicy mieli do wyboru przebiec jedno lub dwa okrążenia czyli odpowiednio ćwierć -, lub półmaraton. Zawody na dystansie 21,097 km ukończyło 98 biegaczy a pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Chawawko z czasem 1:22:41. Czas zwycięzcy nie był rewelacyjny co również świadczy o dużej skali trudności biegu. Sam również nie byłem zadowolony ze swojego rezultatu zajmując 92 miejsce z czasem 2:16:44. Ale jeśli chodzi o bieg: trasę i organizację to wszystko w jak najlepszym porządku!