niedziela, 29 stycznia 2012

Więc jesteśmy!

Na początku chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii dotyczących bloga.

Dlaczego "Bukowscy biegacze"? Cóż, z jednej, prostej przyczyny. Nasze życiowo-biegowe ścieżki, właśnie w mieście Buk się przecięły. Nie chcemy jednak, by naszą biegową społeczność tworzyli TYLKO biegacze z miasta i gminy Buk. Blog, jak i nasze biegowe trasy, są otwarte dla wszystkich. Czekamy zatem na ciekawe teksty i pomysły co do naszej działalności od osób, którym bliska jest ta najprostsza z form aktywności fizycznej - bieganie. Można również przyjąć, że na tę chwilę jest to nazwa robocza (podobnie zresztą jak "Bukowski Klub Biegacza", którego to nazwę, zamiennie z "Bukowskimi biegaczami", podajemy podczas rejestracji do zawodów biegowych). W tym miejscu chcemy nadmienić, że poważnie myślimy o ukonstytuowaniu się takiego klubu (niekoniecznie jednak pod taką nazwą). Ponieważ chcemy, by za deklaracjami poszły konkretne czyny promujące aktywny tryb życia, dlatego realizacja tego pomysłu wymaga jeszcze dopracowania.

Dlaczego tylko blog, a nie własna strona www? Cóż, chcemy najpierw zobaczyć jak zafunkcjonujemy w wirtualnej rzeczywistości. Posiadanie własnej domeny nierzadko wiąże się z kosztami. Blog natomiast jest darmowy. Wszystko zależy również od tego, jak często strona taka miałaby być aktualizowana. Jeżeli  miałaby być czymś okazjonalnym, z wpisami pojawiającymi się raz na pół roku, to jej prowadzenie nie miałoby sensu. Dlatego właśnie "spróbowaliśmy" z blogiem, którego możemy w każdej chwili i bez problemu usunąć. Mamy jednak nadzieję, że wytrwamy w jego prowadzeniu i do usunięcia nie dojdzie.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby stworzyć takie miejsce w sieci, w którym moglibyśmy relacjonować nasze starty czy dzielić się przemyśleniami. Kładziemy zatem podwaliny pod naszą biegową działalność. Blog "Bukowscy biegacze" jest naszym pierwszym, oficjalnym miejscem w sieci. W założeniu, jego jedyne, tematyczne ramy, ma stanowić bieganie. Niewykluczone jednak, że przeczytacie tutaj również o pszczołach, golden retrieverach czy muzyce :).

Na chwilę obecną bloga współtworzą: Marian, Tomek, Henryk i Bartek.

A więc zaczynamy!

Dodał: Bartek

3 komentarze:

 1. chyża 10 ruszyły zapisy zapraszamy http://nkbchyzy.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nadal można się przyłączyć do klubu czy wspólnego biegania ? Marta

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze można się przyłączyć. Szukaj nas na FB https://www.facebook.com/pages/Bukowski-Klub-Biegacza/1411728462383549

  W razie pytań pisz na maila :)

  B.B.

  OdpowiedzUsuń