środa, 9 maja 2012

Trzebnicki Maraton Rowerowy - "Żądło Szerszenia"

Nie samym bieganiem żyją "Bukowscy biegacze". Gdy nie biegają, to... jeżdżą na rowerze! :) W sobotę, 28 kwietnia, Krystian wziął udział w VI Trzebnickim Maratonie Rowerowym, który wchodzi w cykl Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Trasa maratonu została wytyczona publicznymi drogami asfaltowymi o dość dobrej nawierzchni. Oznakowanie dróg organizator ocenił jako dobre. Ukształtowanie terenu było zróżnicowane: 40% trasy stanowił teren dość płaski, a 60% teren pagórkowaty. Pagórki na trasie to Wzgórza Trzebnickie popularnie nazywane Kocimi Górami. 30% trasy biegło wśród malowniczo położonych stawów i lasów w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy.

Organizator podzielił trasę na trzy warianty: Mały Maraton Rodzinny  o długości 75 km, Mega Maraton - długości 150 km oraz Giga Maraton o długości 225 km. Krystian wystartował w Mega Maratonie, którego trasę pokonał w czasie 4 godzin 55 minut i 10 sekund, co pozwoliło na zajęcie 87 miejsca na 321 sklasyfikowanych (19/38 w kategorii wiekowej). Najszybciej trasę pokonał Jacek Krysiak z Bydgoszczy. Wszystkim gratulujemy!

Informacje oraz zdjęcie pochodzą ze strony organizatora. Krystian, liczymy na kilka słów komentarza :) Pozdrower

Dostęp do relacji z zawodów jest możliwy również przez zakładkę RELACJE.

Dodał: Bartek