wtorek, 23 lipca 2013

Półmaraton i ćwierćmaraton w Chrzypsku Wielkim

W minioną sobotę w Chrzypsku Wielkim w półmaratonie i ćwierćmaratonie wystartowali biegacze z Bukowskiego Klubu Biegacza. Pochmurny poranek dawał nadzieję na doskonałe warunki do biegania jednak z każą godziną temperatura rosła. O godzinie 10.00 250 biegaczy ruszyło do biegu. Pierwsze kilometry nie zapowiadały trudności jakie czekały na zawodników na trasie. Liczne podbiegi i piaszczyste fragmenty zaskoczyły wielu zawodników poziomem trudności. Szczególnie dla zawodników z mniejszym stażem bieg okazał się morderczy, ale również ci doświadczeni, którzy startowali w nim rok wcześniej mówili, że nie spodziewali się, że będzie tak ciężko. Palące słońce szczególnie odczuli biegacze startujący w półmaratonie. Trudne warunki zmusiły niektórych zawodników do wcześniejszego zejścia z trasy. Chyba jednak wszyscy będą dobrze wspominali tę malowniczą trasę wokół pięknego jeziora i wrócą za rok żeby zmierzyć się z nią ponownie. W półmaratonie wystartowali: Waldemar Łakomy, który z czasem 1:54:26 zajął miejsce 59 oraz Henryk Rogoziński, który z czasem 2:18:25 zajął 121 miejsce w ogólnej klasyfikacji. W ćwierćmaratonie, z czasem 1:08:40, 80 miejsce zajął Piotr Rusin. Półmaraton, z czasem 1:24:23 wygrał Chawawko Tomasz z Dębna. Na dystansie ćwiećmaratonu, z czasem 0:39:33, triumfował Jakub Szymankiewicz z Wronek.