czwartek, 9 maja 2013

Olęderski Festiwal Biegowy Latający Olęder

"II Latający Olęder" to kolejny bieg, w którym pobiegli Bukowscy biegacze. Trasa wiodła prawie w 100% drogami leśnymi i trzeba przyznać, że była ciężka. Pogoda... słoneczko i lekki chłodzik, więc biegło się w sumie przyjemnie. Piękne widoki, stare olęderskie osadnictwo i wiatr zawsze wiejący w twarz, obojętnie w którą stronę biegliśmy :-). Mógł się człowiek zmęczyć na tych zawodach, bo oprócz wspomnianego wiatru,  było dość sporo piachu. Mimo tego, impreza była udana, a mała miejscowość przy pomocy Nowotomyskiego Klubu Biegacza Chyży,miejscowych władz i nadleśnictwa pokazała, ze można zrobić imprezę dla całych rodzin, bo warto dodać, że oprócz wspomnianych biegów odbyło się wiele biegów dziecięcych, a także festyny i zabawy. W półmaratonie zwyciężył Łukasz Złotkowski z czasem brutto 1:20:04, netto 1:20:03, natomiast wśród kobiet Agnieszka Golak uzyskując czas brutto 1:33:08, netto 1:33:04.

Andrzej Smyk - m. 192, 2:20:31/2:20:05

Na dystansie maratońskim pobiegł mieszkaniec Niepruszewa Paweł Maćkowiak, który zajął 43 miejsce z czasem brutto 4:46:39, netto 4:46:23. Ciekawostką jest, że pierwszą połówkę maratonu Paweł pokonał w 1:45:53, a drugą natomiast w 3h, co świadczy również o trudach tych zawodów. W maratonie zwyciężył nasz kolega z Opalenicy Jacek Marcinkowski Flak z czasem brutto 3:13:31, netto 3:13:26. Półmaraton ukończyło 210 zawodników, natomiast maraton 48.

Dostęp do relacji z zawodów jest możliwy również przez zakładkę RELACJE.