niedziela, 14 kwietnia 2013

6 Poznań Półmaraton

Trochę czasu minęło, nikt się nie rusza, więc trzeba coś napisać o tej imprezie. Wiemy jedno i bardzo nas to cieszy. To już rekord!!! Aż 24 mieszkańców gminy Buk stanęło na starcie 6 Poznańskiego Półmaratonu, który dziś odbył się na ulicach miasta. Bieg rozpoczęli wraz z ponad 6 tysiącami innych zawodników. Bieg ostatecznie ukończyły 5743 osoby. Dopisała pogoda, dopisali organizatorzy, wolontariusze, którzy ciężko pracowali w depozytach i na punktach odżywczych na trasie, dopisali również wspaniali kibice, którzy w Poznaniu są chyba najlepsi :-). Zwycięzcą tegorocznej edycji poznańskiego Półmaratonu został Martin Muia Mukule ? Kenijczyk pojawił się na mecie po godzinie, 3 minutach i 29 sekundach. Wśród pań najlepsza okazała się jego rodaczka Macharia Lucy Njeri, która uzyskała czas 1 godziny, 11 minut i 10 sekund, która w zeszłym roku ustanowiła rekord trasy 1:10:26. Najlepszy Polak, Piotr Humerski reprezentujący Grodziski Klub Biegacza wbiegł na metę piąty z czasem 1:13:23, podobnie Joanna Susmanek z Tribiton Team, która z czasem 1:27:22 także zajęła piątą pozycję.

Oto wyniki zawodników BKB oraz mieszkańców miasta i gminy (czas brutto - liczony od początku zawodów, netto natomiast natomiast od przekroczenia linii startu):
Krzysztof Wieczorek (Wielkawieś) -  miejsce 206, czas brutto 1:28:15, netto 1:28:07
Andzrej Smyk - m. 5579, czas brutto 2:33:12, netto 2:29:23

A jak się biegło? Zacnie, a tak z upływem czasu to może powinien człowiek pociągnąć pod koniec mocniej i życiówkę robić? Zabrakło w sumie niewiele, ale co tam, na to jeszcze przyjdzie czas, wszak półmaratony to mój ulubiony dystans. Mamy nadzieje, że przyszły półmaraton będzie również rekordowy pod względem ilości startujących mieszkańców gminy Buk.

Dostęp do relacji z zawodów jest możliwy również przez zakładkę RELACJE.

Dodał: Tomek