środa, 23 maja 2012

GP Poznania VIII Bieg i zakończenie III edycji

W sobotę 12 maja odbył się ostatni ósmy bieg z cyklu GP Poznania w Biegach przełajowych. Jak zwykle w tegorocznej edycji pogoda była optymalna do szybkiego biegania. Jak każda z poprzednich eliminacji cyklu również ostatni bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem biegaczy. Na starcie stanęło ponad 400 zawodników. Tradycyjnie już stawiła się duża grupa zawodników z naszego klubu. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu Grand Prix należało ukończyć minimum pięć biegów. Ten cel został osiągnięty w większości przez naszych biegaczy. Na mecie 8 biegu pierwszy zameldował się Tomasz Szymański uzyskując czas 16:08 min. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Swoboda finiszując w czasie 19:09 min.

332  GAWĘCKA ANNA - 00:27:25

Wszyscy którzy ukończyli osiem biegów mieli okazję uczestniczyć w biegu dodatkowym na dystansie 2,195m, bieg ten odbył się w piątek 18 maja. Ukończenie wszystkich ośmiu biegów wraz z biegiem dodatkowym, który odbył się w okolicach centrum handlowego DECATHLON, dało możliwość sklasyfikowania w Maratonie na Raty.  Biegowi towarzyszyła miła, piknikowa atmosfera. Zawodnicy w pakiecie startowym  otrzymali koszulki techniczne od sponsora. Trasa biegu okazała się bardzo trudna zawodnicy musieli bardzo uważać na nierówny teren aby nie dopuścić do jakiś przypadkowych kontuzji. W ostatnim dodatkowym biegu do rywalizacji stanęła dwójka biegaczy Bukowskiego Klubu, dzięki temu zostaliśmy sklasyfikowani w II Maratonie na Raty rozgrywanym przy okazji III GP Poznania. Zawody ukończyło 88 zawodników a najszybciej trasę pokonał Bogusz Podgórski który finiszował przed Kamilem Leśniakiem, Na 71 i 72 miejscu ukończyli zawody Waldemar Sobisiak oraz Henryk Rogoziński.

Podczas trzeciej edycji GP została prowadzona klasyfikacja drużynowa. W końcowej rywalizacji zostało sklasyfikowane 23 zespoły czteroosobowe. Zwycięstwo drużynowe przypadło Klubowi Biegacza MANIAC z Poznania, który wyprzedził Team GP Poznania. Najlepsza czwórka naszego zespołu została sklasyfikowana na 10 miejscu.

Wyniki drużynowe:
1. KB MANIAC POZNAŃ
2. GP POZNANIA TEAM
3. STREFAMARATONU.PL
10. BUKOWSKI KLUB BIEGACZA I (Krystian Błaszczak, Marian Szymański, Bartosz Budych, Natalia Kosiak)
21. BUKOWSKI KLUB BIEGACZA II (Anna Gawęcka, Marlena Białczyk, Grzegorz Rybacki, Henryk Rogoziński)

Dostęp do relacji z zawodów jest możliwy również przez zakładkę RELACJE.