poniedziałek, 25 czerwca 2012

II Parafialny przełaj im. Bł. Rafała Chylińskiego

24 czerwca, drugi rok z rzędu, z naszej inicjatywy, odbył się Parafialny Przełaj upamiętniający Bł. Rafała Chylińskiego. Współorganizacją imprezy zajął się również MGOK w Buku. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Buk Pan Andrzej Jankowski. Gościem specjalnym imprezy była Pani Maria Pańczak, seniorka biegów ulicznych bardziej znana jako "Pani Parasolka". Impreza skierowana była do rowerzystów, chodziarzy nordic walking oraz biegaczy. Trasa wynosiła ok. 7 km. Prowadziła spod Bukowskiej Fary przez Wielką Wieś, drogą polną pod krzyż upamiętniający Błogosławionego w Wysoczce (gdzie ów mieszkał) i z powrotem. Pod krzyżem ksiądz Proboszcz Andrzej Szczepaniak opowiedział krótko historię Błogosławionego. Spragnieni i nieco głodni uczestnicy mogli się w tym czasie napić i posilić specjalnie na tę okazję przygotowanymi przez mieszkańców wsi słodkościami. Nie był to jednak koniec atrakcji w tym miejscu. Sygnał do drogi powrotnej dał wystrzał z armaty. Na mecie imprezy na wszystkich uczestników czekały pamiątkowy medal oraz przygotowane przez bukowskich piekarzy słodkości. Na starcie imprezy stanęło 191 biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, co stanowi 77% wzrost frekwencji w stosunku do roku poprzedniego. Inicjatorzy imprezy już myślą nad jeszcze większym uatrakcyjnieniem przyszłorocznej edycji. Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!

W tej naszej beczce miodu, znalazła się - niestety - łyżka dziegciu. Trasa prowadziła głównie drogą polną, która na dodatek była miejscami nieprzejezdna przez zalegające kałuże (to przełaj!). Wiemy, że nie należała do najłatwiejszych. Gro osób jednak, starszych, młodszych, z kijkami, na rowerach oraz biegnąc pokonało ją. Było niestety kilku rowerzystów, którzy zmienili sobie trasę jadąc do i z Wysoczki, drogą asfaltową. Nie o to w tym chodzi. Każdy z nas miał za zadanie służyć pomocą wszystkim tym uczestnikom, którzy mieliby jakieś trudności z pokonaniem trasy. I dajemy głowę, że KAŻDY był w stanie trasę tę pokonać. To tak jak w życiu, można stawiać czoła przeciwnościom losu, pokonywać swoją drogę uczciwie, a można ją również pokonać na około, kombinując, będąc nieuczciwym wobec innych. Fajnie by było, gdyby niektórzy zapamiętali sobie tę zasadę.

Bukowscy biegacze dziękują: 
- MGOK w Buku, Parafia PW. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Buku - za współorganizację,
- Przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Buk Panu Andrzejowi Jankowskiemu - za objęcie patronatu nad imprezą,
- Policji Buk, OSP Buk - za obstawienie trasy,
- Panu Jackowi Olenderkowi - za medyczne zabezpieczenie trasy,
- "Piekarni Bukowska" Wojciechowi Szczęsnemu, Cukierni Jerzy Kokot, Cukierni Stefańscy Buk, Cukierni Zeuschner Wojciech oraz mieszkańcom wsi Wysoczka - za słodkości,
- Pasmanterii (Pan Białas) Pl. Przemysława 2 - za przygotowanie pięknego baneru START/META,
- Fotolab B. Kortus - za oprawę fotograficzną imprezy,
- lokalnym mediom: "Bukowski Lider" oraz "Głos Buku" za objęcie imprezy patronatem medialnym.

Jeżeli Kogoś pominęliśmy - przepraszamy!

... no i  sobie też dziękujemy!

(osobiste podziękowania dla Ukochanej Żony za robienie zdjęć (kilka z nich poniżej) oraz dla koleżanki Ani za towarzystwo na trasie przełaju)

Galeria:


Dostęp do relacji z zawodów jest możliwy również przez zakładkę RELACJE.

Dodał: Bartek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz