wtorek, 27 marca 2012

III GP Poznania - VI Bieg

W sobotę 24 marca odbył się kolejny bieg z cyklu Grand Prix Poznania w biegach przełajowych. Był to szósty bieg w ramach trzeciej edycji. Zawodnicy tradycyjnie mieli do pokonania trasę o długości 5km wokół jeziora Rusałka. Pogoda w sobotnie południe była wręcz idealna do szybkiego biegania. Temperatura powietrza koło 18°C  sucho, prawie bezwietrznie, to warunki idealne do osiągania dobrych rezultatów.

Na starcie do biegu głównego stanęło blisko 500 osób. Tradycyjnie już, na starcie stanęła liczna grupa zawodników Bukowskiego Klubu Biegacza.  Obok klasyfikacji generalnej prowadzona jest także klasyfikacja zespołowa, w której bierze udział nasz klub w liczbie 9 zawodników. Pięciuset osobową stawkę zawodników organizatorzy podzielili na starcie na odpowiednie sektory w zależności od osiąganych rezultatów. Niewątpliwą dodatkową atrakcją sobotniego biegu był leżący na trasie gruby konar przewróconego drzewa. Wielu zawodników żałowało że nie było więcej takich przeszkód, które zdecydowanie mogłyby uatrakcyjnić trasę przełajowego biegu :).  Zawody wygrał Maciej Muślewski uzyskując czas  14:42, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. W tak sprzyjających warunkach pogodowych wielu zawodników osiągnęło swoje rekordy życiowe - gratulacje dla Mariana, Bartka i Krystiana.  Wielkie gratulacje należą się także dla Bukowianina Huberta Lechniaka który zajął 8 miejsce z czasem 16:42